środa, 29 kwietnia 2009

UWAGA KONKURS :)

poniżej treść maila jakiego dziś dostałam może ktoś zechce wystartować :P co Wy na to :

Witam serdecznie,

chciałabym zaprosić Państwa do udziału w konkursie "Pomysłowy Salon", organizowanym przez firmę Meble WAJNERT na zaprojektowanie przestrzeni salonowej. Termin nadsyłania prac upływa 15 czerwca 2009r.
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są do pobrania na stronie: www.wajnert.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Wojtysiak


Pomysł na „Pomysłowy salon” – Konkurs Mebli WAJNERT


15 marca rozpoczął się konkurs dla architektów i projektantów wnętrz oraz studentów architektury i architektury wnętrz, – „Pomysłowy salon”, organizowany przez firmę Meble WAJNERT, producenta mebli wypoczynkowych i systemowych. Konkurs ma na celu promocję polskich projektantów oraz propagowanie pomysłowych i funkcjonalnych wzorów mebli dopasowanych do polskich realiów mieszkaniowych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w projektowaniu przestrzeni salonowej. Zgłoszone prace muszą powstać w oparciu o jeden z dwóch zestawów konkursowych:


Zestaw konkursowy A:

1. Meble wypoczynkowe, w skład których wchodzą:

a) sofa jednoosobowa

b) sofa dwuosobowa,

c) sofa trzyosobowa z funkcją spania

2. Meblościanka – składająca się z min. 5 elementów

Zestaw konkursowy B:

1. Meble wypoczynkowe, w skład których wchodzą:

a) fotel

b) narożnik z funkcją spania

2. Meblościanka – składająca się z min. 5 elementów


W konkursie zostanie wyłoniony zwycięzca, który za przygotowany projekt otrzyma atrakcyjną nagrodę pieniężną, a także realizację prototypu zaprojektowanych mebli, które wykona firma Meble WAJNERT.


W konkursie zostanie również nagrodzona osoba, która zajmie drugie miejsce. Organizator zaplanował dodatkowo wyróżnienie, w postaci nagrody pieniężnej i niespodzianki.

Szczegóły konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie organizatora – www.wajnert.pl oraz na stronach patronów medialnych: www.w-a.pl; www.meble.pl; www.architektura.info, www.urzadzamy.pl oraz www.iwp.com.pl .

Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać swoje prace od 15 marca. Termin przesyłania projektów upływa 15 czerwca 2009r.

Zachęcamy do udziału w konkursie.


MEBLE WAJNERT, www.wajnert.pl



wtorek, 28 kwietnia 2009

20. Rocznica Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej





















Dostałam dziś maila z zaproszeniem na obchody 20. Rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w EŚr. Treść maila wklejam niżej, na wypadek, gdyby ktoś z Was chciał wziąć udział ;)

„Szanowni Państwo,
bardzo serdecznie zapraszamy Was do Gdańska na obchody 20. Rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej!
Program głównych uroczystości, w których będziecie mogli wziąć udział 4 czerwca 2009 roku, przedstawia się następująco:

11.30 – 13.30
Spotkanie kilkuset młodych ludzi z szefami rządów Niemiec, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Słowenii, Rumuni, Węgier – krajów, które odzyskały wolność po 1989 roku
Plac Solidarności, Gdańsk

16.00 – 18.00
Konferencja Solidarność i upadek komunizmu
Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1

19.00
Koncert gwiazd międzynarodowej i polskiej sceny muzycznej (specjalnie dla Was sektor VIP)
Stocznia Gdańska

Szczegółowe informacje dotyczące uroczystości oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziecie na stronie internetowej http://www.ecs.gda.pl/rekrutacja.
Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń mija 18 maja 2009 roku. Przed wypełnieniem formularza proszę zapoznać się z zasadami rekrutacji załączonymi do niniejszej wiadomości.

Angelika Górska
specjalista ds. projektów kulturalnych
eMail: a.gorska@ecs.gda.pl

Europejskie Centrum Solidarności
ul. Doki 1
80-958 Gdańsk
www.ecs.gda.pl
-------------------------------------------------------------
Z tego,co piszą w 'Zasadach rekrutacji" wynika,że w obchodach weźmie udział 350 osób,"które jako pierwsze pozytywnie przejdą proces rekrutacji". UWAGA!!!
Kolejność nadesłanych zgłoszeń jest decydującym czynnikiem w procesie rekrutacji.
O wyniku rekrutacji organizator poinformuje każdego drogą mailową do 21 maja 2009 r.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Europejskiego Centrum Solidarności www.ecs.gda.pl/4czerwca.

niedziela, 26 kwietnia 2009

wtorek, 21 kwietnia 2009

Po co nam rewitalizacja stoczni? Weź udział w debacie TVP Gdańsk

Photobucket

Ponad 30 ha terenów postoczniowych w Gdańsku ma zostać zrewitalizowanych. Dzięki temu powstanie Młode Miasto - nowoczesna dzielnica handlowo-usługowa. Jak rewitalizując stocznię możemy zachować dziedzictwo kulturowe związane z historią stoczni i historią Solidarności?
Czy z gdańskiego krajobrazu znikną stoczniowe dźwigi, dla wielu będące symbolem Gdańska bardziej niż Neptun czy Żuraw? Czy sztuka może stać się ratunkiem dla tego miejsca?
Rewitalizcji terenów postoczniowych będzie poświęcona kolejna radiowo-telewizyjna debata „Na dwa głosy”. Dyskusja o przyszłości stoczni odbędzię się w sobotę, 25 kwietnia w Instytucie Sztuki Wyspa Stoczni Gdańsk. Retransmisję debaty można będzie obejrzeć w TVP Gdańsk w sobotę, 2 maja o godz. 18.50.

W debacie wezmą udział różne szychy z naszego wydziału, włądze miasta, studenci, mieszkańcy Gdańska - ogólnie każdy może przyjść i się wypowiedzieć.
Liczymy na liczną reprezentację BUA!

środa, 15 kwietnia 2009

doki NA STOCZNI
























program przeglądów filmowych i debat, dotyczących kina i sztuki video, wpisujących się problemowo i estetycznie w scenerię Młodego Miasta.
Koordynacja: Julia Gierczak& Maks Bochenek.

Wstęp wolny. Prosimy zapisywać się na listę: wyspainfo@wp.pl

Places out of space. Przegląd filmów i prac video stanowi interdyscyplinarny projekt, zogniskowany wokół problematyki miejsc wyłączonych – kulturowo i topograficznie – z paradygmatu centrum. Miejsc tworzących postindustrialne suburbia, pozbawionych jednoznacznego statusu przedmieść czy heterotopii odzwierciedlających zarówno nowoczesne, jak i ponowoczesne koncepcje ideologiczne, urbanistyczne i socjologiczne. Miejsc przetwarzanych w świadomości współczesnych artystów i twórców kina w oparciu o różnorodne koncepcje estetyczne (by wymienić tylko strategię paradokumentalną i estetykę Campu).
Poszczególne moduły przeglądu zostały podzielone na sekcje tematyczne.
Pierwszy moduł, pod hasłem: przestrzenie (nie)dokonane, odwołuje się do problemu międzykulturowych transgresji przestrzennych, których model wyznaczają między innymi przeobrażenia kulturowej figury turysty, jak i współczesne ramy czasowej i stałej emigracji.
Drugi blok przeglądu odwzorowuje współczesne przestrzenie dokonane, stanowiące topograficzne znamię wydarzeń XX wieku, silnie zakorzenionych w zbiorowej pamięci.
Trzeci moduł programowy podejmuje problem granic metropolii, rejestrując – zarazem – miejsca ich przekroczenia.
Ostatnia odsłona przeglądu dekonstruuje kulturową ideę azylu, pozbawiając tę kategorię dotychczasowych znamion locus amoenus.
Pokazy poprzedzą prelekcje trójmiejskich badaczy z różnych obszarów kultury współczesnej. [JG]
Kuratorzy projektu: Julia Gierczak& Maks Bochenek

Program przeglądu
I moduł 16 kwietnia // godz. 19.00
Przestrzenie (nie)dokonane

pokaz filmu Kod nieznany w reżyserii Michaela Haneke//
prelekcja: prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek

II moduł 23 kwietnia // godz. 19.00
Przestrzenie dokonane

projekcja prac video: Atomic love Piotra Wyrzykowskiego & Iliyi Chichkana// Przeszłość Ani i Adama Witkowskich // Winterreise Mirosława Bałki
prelekcja: mgr Hubert Bilewicz


III moduł 9 maja // godz. 19.00 Metropolia - granice, zaułki, przedmieścia projekcja prac video: Road to Tate Modern Senera Özmena (we współpracy z Erkanem Özgenem) // Pielgrzymka
Artura Żmijewskiego (we współpracy z Pawłem Althamerem)
prelekcja: dr hab. Piotr Lorens

IV moduł 21 maja // godz. 19.00 Azyl po polsku// projekcja filmu Przemiany w reżyserii Łukasza Barczyka
prelekcja: dr Paweł Sitkiewicz


Projekt finansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

-------------------------------

Info z ulotki znalezionej na ASP ;) A tutaj link: http://www.wyspa.art.pl/